Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Zelená je tráva, futbal to je hra

„Zelená je tráva, futbal to je hra, ihrisko sa nové v škole otvára,“ spievala Hana Hakošová, žiačka základnej školy na slávnostnom otvorení multifunkčného ihriska, ktoré sa uskutočnilo v piatok 13. septembra v areáli základnej školy.

Otvorenie  ihriska uviedol svojim príhovorom primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák, v ktorom poďakoval prítomným hosťom za účasť na ceremoniáli otvorenia ihriska a za podporu myšlienky vybudovania ihriska pri Základnej škole Mierová 1. Primátor privítal vzácnych hostí  z Úradu vlády SR – pozvanie prijali Mgr. Dušan Galis splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport, poslanec NRSR, bývalý futbalista, majster Európy a reprezentačný futbalový tréner, Tibor Gašaj z Úradu vlády SR. Slova sa ujal Mgr. Dušan Galis, ktorý apeloval na naše deti, aby trávili menej času na mobiloch a viac času trávili  športovaním.

Prestrihnutie červenej pásky vykonal  Mgr. Dušan Galis, Tibor Gašaj, Ing. Vladimír Dunajčák a Mgr. Michal Polák.

Slávnostný okamih umocnili žiaci krátkym kultúrnym programom. Po ukončení slávnostného aktu sa medzi žiakmi školy odohral priateľský futbalový zápas.
Multifunkčné ihrisko bolo realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Podpora rozvoja športu na rok 2018 v sume 38 700 €, spoluúčasť mesta – 46 048, 63 €, celkové náklady - 84 748, 63 €.

Hlavným dôvodom výstavby multifunkčného ihriska je podporiť rozvoj športu, aktívny pohyb a športové vyžitie detí a mládeže, hlavne u žiakov ZŠ.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage