Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Vianočný galaprogram

13. decembra 2018 sa Mestská kultúrna sála v Strážskom naplnila do posledného miestečka. A prečo? Nuž rodičia, starí rodičia i obyvatelia mesta boli zvedaví, čože si to „naše deti“ pripravili za vystúpenie.
Vianočnú atmosféru bolo cítiť všade vôkol. Program otvoril Zbor katedrálneho chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky a sv. Jána Milostivého v Košiciach chronicky známou piesňou Tichá noc. Najmladší účinkujúci – žiaci materskej školy z triedy Mravčekov zatancovali úvodný tanec na skladbu od Mira Jaroša. Žiaci základnej školy sa predstavili scénickým tancom s gymnastickými kruhmi. Tanečný krúžok, ktorý pracuje pri materskej škole, si opäť pripravil dynamický tanec – tancujúci tučniaci roztlieskali všetkých prítomných. Žiaci 4. ročníka základnej školy zatancovali romanticko-temperamentný párový tanec. Školský klub detí sa predstavil netradičnou veľkou javiskovou formou, kde vystúpili čerti a anjeli. V programe účinkovali aj obyvatelia Domova sociálnych služieb Lidwina, žiaci základnej umeleckej školy – literárno-dramatický odbor pri ZUŠ sa predstavil poéziou od Milana Rúfusa. Tradičná koleda Tichá noc zaznela v programe aj po druhý krát a to v 4 jazykoch v podaní žiakov základnej školy. Tanec Džentlmenov zatancovali chlapci z materskej školy z triedy Včielok.
Omladený Spevácky zbor Rozkvet sa predstavil s novým repertoárom. Zbor pracuje pod vedením novej umeleckej vedúcej a zbormajstersky Dr. Slávky Rudačkovej, PhD. Ich spevácke číslo zožalo veľký aplauz. V záverečnom bloku diváci mohli vidieť tanečné choreografie krúžku Creativ dance akademy, Mažoretiek a Detského folklórneho súboru Stražčanik. Spomínané krúžky pracujú pri Centre voľného času v Strážskom.
Na záver sme si spoločne zaspievali modernú vianočnú pieseň Šťastné a veselé Vianoce. Hudobný doprovod p. uč. N. Biľová, spev D. Havrilová.