Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Vianočný galaprogram 2019

Vianoce sú plne vinšov, kolied, piesní, tancov a veselosti. Dôkazom toho bol aj Vianočný galaprogram, ktorý sa konal dňa 17.decembra v mestskej kultúrnej sále. V doobedňajších hodinách sa uskutočnil program pre žiakov základnej školy a poobede pre rodičov a širokú verejnosť.
Všetci s napätím a radosťou čakali na tance a piesne, ktoré sa dokázali naučiť aj tí najmenší. Deti sa predstavili s programom, ktorý usilovne nacvičovali niekoľko týždňov. Žiaci materskej školy z triedy Motýlikov sa predstavili v dvoch tancoch – tanec Snehuliakov a scénický tanec so stuhami, ktorým otvorili najmladší účinkujúci tohtoročný galaprogram. Zavinšovali aj žiaci recitačného krúžku, ktorý pracuje pri materskej škole.
Pásmom kolied a vinšov sa predstavili aj žiaci základnej školy, ktorí svoje vystúpenie obohatili o dramatizáciu – ako vznikla najznámejšia vianočná koleda Tichá noc.
Talentovaní huslisti si pripravili pod vedením Mgr. Art . Eduarda Tokára vianočné piesne. Žiaci literárno-dramatického odboru predniesli poéziu a žiak 2.stupňa Jána Kužma zahral skladbu Tokata od J.S.Bacha.
Spevácky zbor Rozkvet sa premiérovo predstavil v sprievode dychových nástrojov. Členovia zboru zaspievali známe aj menej známe vianočné koledy.
Pásmom Betlehemcov sa predstavili deti z centra voľného času v poobednom programe. V programe účinkoval DFS Stražčanik, ktorý pracuje pri CVČ. Vystúpenie sa uskutočnilo v rámci projektu „Vo voľnom čase s folklórom v srdci“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia sumou 2 700 Eur. Prostredníctvom projektu získajú najmladší členovia súboru kroje, aby sa verejnosti ešte viac zapáčili a mohli aj naďalej reprezentovať mesto, región i rodné Slovensko. V doobedňajších hodinách vystúpili v tanečných choreografiách deti z krúžku Creativ dance akademy a Mažoretky.
Obyvatelia DSS Harmónia sa programu zúčastnili aj napriek svojmu nepriaznivému zdravotnému stavu. Predstavili sa dramatizáciou nadčasovej rozprávky Alica v krajine zázrakov. Obyvatelia Domova sociálnych služieb Lidwina priniesli so sebou neopakovateľnú atmosféru, zatancovali vianočný valčík.
V závere programu zatancovali žiačky základnej školy – žiačky 1. ročníka sa predstavili v choreografii na skladbu Vianočná nálada a žiačky 3. ročníka predviedli tanec inšpirovaný rozprávkou Dievčatko so zápalkami.
Nechýbala najkrajšia koleda Vianoc, ktorú sme si spoločne zaspievali a navzájom si zaželali šťastné a veselé Vianoce.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage