Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Vakcinácia líšok proti besnote - jesenná kampaň 2021

Regionálna veterinárna a potravinová správa Michalovce oznamuje občanom, že v dňoch 15.10.2021 až 31.10.2021 (posun je možný podľa vývoja počasia) budú na území regiónu Michalovce a Sobrance rozmiestnené vakcinačné návnady LYSVULPEN, ktoré obsahujú modifikovaný oslabený vakcinačný kmeň besnoty SAD Bern.

Z listu vyberáme:
Letecké pokladanie bude vykonávané na území okresov Michalovce a Sobrance s denzitou pokladania 26 vakcinačných dávok na 1 km2 z výšky 150 metrov.
Účelom vakcinácie je zníženie výskytu besnoty líšok.
Návnada je čiernohnedej farby, v tvare guľovitom alebo hranatom, pevnej konzistencie. Vo vnútri návnady je uložená plastiková tobolka (blister) s viacjazyčnou potlačou „POZOR – vakcína proti besnote“.
Pre človeka je vakcinačná návnada pri bežnom zaobchádzaní neškodná. Ak sa obsah blistra dostane na sliznicu úst, nosa alebo očí človeka, je potrebné okamžite vyhľadať lekárske ošetrenie. Ochranné rukavice sú nevyhnutné pri manipulácii s vakcinačnou návnadou z bezpečnostného hľadiska a z dôvodu zabránenia prenosu ľudského pachu na vakcinačnú náhradu. Použité ochranné rukavice a iný materiál, ktorý bol v kontakte s vakcinačnou návnadou je potrebné zničiť spálením.