Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Úspešní športovci medzi nami

V našom meste pôsobí občianske združenie MMA-CROSSFIT, klub Bojovník Strážske, ktorého predsedom je Matúš Mihaľo. Klub úspešne reprezentuje mesto v MMA – v zmiešaných bojových umeniach. Členovia klubu trénujú trikrát do týždňa pod vedením skúseného Mykhaila Pokrivčáka. Ich zanietenie a tvrdá práca im priniesli nedávny úspech.
V októbri sa prihlásili do 8. ročníka súťaže KSL (Medzinárodná amatérska MMA liga). Súťaž pozostávala z troch kôl - v Rabči, Bardejove a Dobšinej. Výsledky priniesli Matúšovi Mydlovi prvé a Dávidovi Polákovi druhé miesto v kategórii do 66 kg. V kategórii do 77 kg Michal Macko skončil druhý. Okrem neho klub reprezentovali Mário Danko, Martin Bindzár a Mykhailo Pokrivčák. Celkové hodnotenie prinieslo najúspešnejšiemu z klubu M. Mydlovi, možnosť zabojovať o titulový opasok KSL 2018/2019. Zápas sa konal 30.3.2019 vo Vavrečke. Zápasníci si od začiatku nič nedarovali. M. Mydlo, napriek tomu, že bol najmladším účastníkom, predviedol krásny výkon a techniku. Po napínavom súboji zvíťazil na body skúsenejší minuloročný víťaz.
Premiéra na súťaži KSL 2018/2019 priniesla členom pekné umiestnenia a najlepšiemu z nich možnosť bojovať vo finále o opasok. Cieľom klubu je úspešne reprezentovať mesto Strážske aj v tejto sezóne a opäť získať šancu zabojovať o titul majstra ligy.       
Bez pomoci iných by to bolo veľmi náročné. Poďakovanie patrí sponzorom – mestu Strážske a firme Polnovakia Agrar, menovite Vasyl Bodnar.
Vyzdvihnúť treba aj prácu trénera Mykhaila Pokrivčáka, ktorý svoj voľný čas venuje rozvoju športovej aktivity nielen u mužov, ale aj žien, ktoré cvičia pod jeho vedením Crossfit. Vďaka nim sa Strážske môže zapájať aj do medzinárodných súťaží. Za každým úspechom však stojí tvrdá drina, hodiny tréningov a odriekania. Ťažká práca im teraz prináša ovocie.
Držíme im palce v plnení si športových cieľov.

Tonka Stachová