Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Strážčansky slávik

 Dňa 23.apríla 2023 sa v priestoroch Základnej umeleckej školy v Strážskom za početnej účasti divákov a skvelých účinkujúcich uskutočnil už 25. ročník súťaže v interpretácii ľudovej piesne ʺStrážčansky slávik.ʺ Ceny a diplomy si z rúk predsedu poroty Bc. Dušan Pulko Dis. art a prednostky Mestského úradu v Strážskom Mgr. Mária Hajdučková prevzali:

V kategórii Materská škola porota udelila 1. miesto Júlii Šimkovej, 2. miesto Hane Žinčakovej a 3. miesto Jakubovi Šepeľovi.
V rámci kategórie ZŠ – I. stupeň udelila porota 1. miesto Sandre Galicovej, 2. miesto Hane Karkošiakovej a 3. miesto Ondrejovi Hakošovi.
V kategórii ZŠ – II. stupeň sa prvý umiestnil Dávid Andrejčin, druhá bola Nina Kováčová a 3. miesto si vyspievala Sofia Geregáčová.
V poslednej kategórii- kategórii dospelých udelila porota 1.miesto a teda zlatého slávika  Alžbete Ščurovej z DD Harmónia a strieborného slávika s druhou priečkou získala Mária Horváthová z DSS Lidwina.

Súťaž konferovali žiačky základnej školy – talentované moderátorky Tímea Krivá a Sofia Kalafusová. Všetkých súťažiacich svojou hrou na harmonike doprevádzal bývalý žiak základnej umeleckej školy Stanislav Dermek.

V milom sprievodnom kultúrnom programe sa predstavili svojim ľudovým pásmom žiaci zo Základnej školy v Strážskom, mladí zverenci DFS Stražčanik z Centra voľného času a spevácky zbor Rozkvet. Na záver sa predseda poroty poďakoval všetkým účinkujúcim s vierou, že na ďalší ročník súťaže sa opäť stretneme v takom hojnom počte a kvalitnom zastúpení, ako to bolo tentoraz.

imageimageimageimageimageimage