Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Stražčanský jarmok

Známy a už tradičný Strážčanský jarmok sa uskutočnil  17.- 18.mája za slnečného počasia.

V otváracom ceremoniáli vystúpili žiaci materskej školy, základnej školy a Súkromná základná umelecká škola Via Arto. Všetci predviedli zaujímavé a netradičné choreografie. Zaspievali Hanka Hakošová a Janko Ivan, ktorí opäť podali profesionálny výkon. Primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák sa prihovoril prítomným, privítal zahraničné delegácie, pozvaných hostí a otvoril 23. Strážčanský jarmok.

Poobedňajší kultúrny program odštartovala svojím vystúpením Základná umelecká škola v Strážskom – zahrala „ľudovka“ a predstavili sa aj žiaci literárno- dramatického odboru. Obyvatelia Domova sociálnych služieb Lidwina zatancovali moderný tanec. Rodičia už netrpezlivo čakali na vystúpenie tých najmenších – žiakov materskej školy. Na pódiu sa vystriedali všetky triedy – trieda Lienok, Mravčekov, Motýlikov a Včeličiek, ktoré svojim roztomilým vystúpením roztlieskali celé námestie. Tanečným krokom pokračovala aj základná škola – gymnastický rokenrol v podaní úspešných gymnastiek, dievčenský tanec v podaní žiačok 3. triedy a školská družina pripravila so žiakmi tanec mažoretiek. Zatancovali  aj deti z centra voľného času, záujmové útvary –  Creativ dance akademy, Krúžok mažoretiek – prípravka, Mažoretky – roztlieskavačky. Pokračoval DFS Stražčanik, ktorý pracuje pri CVČ – najmladší členovia súboru sa predstavili premiérovým vystúpením Hry detí na Zemplíne a starší tanečníci zatancovali fľaškový, karičku a čardáš – vo veľkej javiskovej forme. Nechýbal masívny potlesk za ich pekné vystúpenie.
Kultúrny program jarmoku bol pestrý svojimi vystúpeniami, ktoré potešili oči i uši divákov. Publikum rozospievala Hanka Servická a ľudová hudba Dribna, pokračoval Folklórny súbor Orgonina a hudobno-zábavná skupina Ščamba. Program v prvý jarmočný deň ukončila Ľudová hudba Miloša Goroľa. 

V rámci Zóny umenia, ktorú organizovalo mesto v spolupráci so Základnou umeleckou školou v Strážskom, boli vytvorené zaujímavé maľby za účelom skrášlenia letného kúpaliska. Na jarmoku mohli návštevníci vidieť aj výstavu drobných zvierat, ktorú pripravil ZO Slovenský zväz chovateľov.
Druhý jarmočný deň v doobedňajších hodinách patril deťom. Už o 10. hodine začalo „zumbovanie“ so Zuzkou. Divadlo Portál si pre deti pripravilo predstavenie Rozprávkový hrniec a v závere sme rozdali detskú tombolu. Poobedňajší program patril speváckym folklórnym skupinám. Program otvorila Mužská spevácka folklórna skupina Koňušaňe, ktorú speváckymi vstupmi striedala spevácka skupina Starjani. Spevácky zbor Rozkvet, ktorý pracuje pod vedením PhDr. Slávky Rudačkovej, PhD., zaspieval známe i menej známe ľudové piesne v netradičnom prevedení. Ich vystúpenie zožalo veľký potlesk. Večerné koncerty boli určené pre mládež a dospelých. Výbornú atmosféru vytvorili skupina Sám Sebou a skupina Heľenine oči.

V sobotu sa konal Turnaj o putovný pohár primátora mesta a Volejbalový turnaj mužov. Organizátori veria, že vďaka XXIII. Strážčanskému jarmoku prežili „Stražčania“, ale aj návštevníci, výbornú jarmočnú atmosféru a veľa dobrej zábavy.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage