Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Slávnostné otvorenie mestského klziska

V pondelok 20. januára 2020 o 15.00 hod. sme slávnostne otvorili klzisko v Strážskom po jeho obnove. V úvode programu sme predstavili jeden z najkrajších ľadových športov, ktorým je krasokorčuľovanie. Predstavili sa pretekári krasokorčuliarskeho klubu SKATING SPORTS Prešov. Nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky. Podpredseda vlády SR MUDr. Richard Raši a primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák za zvuku fanfár slávnostne otvorili miestne klzisko. K prítomným sa prihovoril primátor mesta a podpredseda vlády SR.
V závere vystúpili deti z centra voľného času z krúžku Mažoretiek, zaspievala Zara Zamboryová a Janko Ivan a zatancovali roztlieskavačky zo základnej školy.
V rámci slávnostného dňa mesto pripravilo občerstvenie pre deti a dospelých. Po programe nasledovalo verejné korčuľovanie zdarma.
Vláda SR schválila 50 tisíc eur na výjazdovom rokovaní v Michalovciach na rekonštrukciu miestneho klziska. K obnove sme mohli pristúpiť aj vďaka vládnej dotácii z regionálneho príspevku vo výške 237 177 €.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage