Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Oznamy vysielané v mestskom rozhlase dňa 18.04.2023

Oznam č. 1
Firma JUKKA bude predávať  vo štvrtok 20. apríla 2023  v čase  8.30 - 10.00 hodin
na trhovisku v meste Strážske
Stromčeky k výsadbe: jablone a hrušky i stĺpovité, marhule, nektarinky, broskyne, slivky rezistentné, japonské slivky (blumy), slivkomarhuľe, ryngloty, duranzie, čerešne, višne, višne kríkové i zakrpatené, čerešňovišne, oskeruše, duly, jedlý  gaštan, mandľa, olivy, moruše biele a čierne, mrazuodolný figovník, granátové jablká, ziziphus jujuba, orech štepený, kríkové a stromčekové rezistentné egreše a ríbezle, josty stromečkové a kríkové, maliny červené a čierne, černice, malinojahody, jahody aj stáleplodiace, rakytník rešetliakový, stolové viniče bezsemenné i rezistentné, kanadské, indiánske a čukotské čučoriedky(zemolez), brusnice, kľukva, samoopelivé kiwi, arónia kríčková, ruže stromkové a kríkové, rododendrony, azalky, ibištek 2-farebný, klematis, drieň jedlý štepený, hortenzie, letný orgován, orgován kríkový, čilimník, zakrpatený bambus a iné.
Viacej informácií najdete na letákoch vo vašich poštových schránkách.

Oznam č. 2:
Mesto Strážske oznamuje občanom, že mu bolo dňa 12. apríla 2023 Ministerstvom životného prostredia SR, odborom posudzovania vplyvov na životné prostredie, doručené rozhodnutie vydané v zisťovacom konaní, ktorým Ministerstvo životného prostredia SR rozhodlo, že zmena navrhovanej činnosti „EBA, s.r.o. Strážske - zariadenie na nakladanie s odpadmi“ sa bude posudzovať podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.
Podľa zákona NR SR č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie majú občania možnosť zoznámiť sa s rozhodnutím a do neho nahliadnuť od 13. apríla 2023 na Mestskom úrade, referáte životného prostredia alebo na sekretariáte primátora mesta v pracovných dňoch od 8,00 do 15,00 hod.