Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Interpréti ľudovej piesne

21. ročník súťaže v interpretácii ľudovej piesne ʺStrážčanský slávik.ʺ sa uskutočnil 10.marca 2019 v Mestskej kultúrnej sále v Strážskom. Najviac ocenených zlatých slávikov získala materská škola v zastúpení: Damián Meňovčík, Kamila Sabadošová, Hana Karkošiaková, Sofia Šiňavská, Nelly Basara, Tobias Hajdučko, Silvia Štefanová, Noemi Meždejová, Ema Bodnárová a Barbora Kasmanová.
V rámci kategórie ZŠ – I. stupeň udelila porota 1. miesto Zare Zamboryovej, 2. miesto Nine Kováčovej a 3. miesto Filipovi Šimkovi. V kategórii ZŠ – II. stupeň získala 1. miesto Hana Hakošová, 2. miesto Loren Hordošová a 3. miesto obsadila Zuzana Lalkovičová. V poslednej kategórii „dospelí“ udelila porota 1. miesto Alžbete Ščurovej z DSS Harmónia a 2. miesto si vyspievala Mária Horváthová z DSS Lidwina.
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa prihovoril poslanec mestského zastupiteľstva Mgr. Ľuboš Marek. V kultúrnom programe sa predstavili deti z MŠ, CVČ a ľudové piesne v originálnom prevedení zaspieval Spevácky zbor Rozkvet, ktorý pracuje pod vedením PhDr. Slávky Rudačkovej, PhD. V úvode zaspieval Ján Ivan, ktorý zároveň doprevádzal všetkých účinkujúcich.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage