Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

50. ročník Behu oslobodenia na počesť 75. výročia oslobodenia mesta Strážske

Druhú novembrovú nedeľu 10.novembra mesto Strážske organizovalo jubilejný 50.ročník behu Oslobodenia nášho mesta , do nášho mesta radi prichádzajú športovci nielen zo Slovenska , ale aj okolitých štátov .Za nepríjemného daždivého počasia a diváckej účasti sa na tratiach predstavilo 370 športovcov vo všetkých vekových kategóriach od detí predškolského veku po kategóriu dospelých . Na štart hlavných kategórií sa postavilo rekordných 178 pretekárov , kde nechýbali bežci nášho bežeckého klubu MBO Strážske , z ktorých sa najlepšie umiestnil Jozef Fencik na 9.mieste.Prvenstvo pre seba získal ukrajinský bežec Sergei Raschupkin pred Jaroslavom Szabom z Obalservisu Košice a tretím Kornelom Biringerom z Levoče , u žien dominovala Simona Čonková z Prešova pred Zuzanou Stanovčákovou z Vranova nad Topľou a tretou Veronikou Grucovou z Prešova. Najstarším účastníkom bol domáci už 80 ročný Jozef Lipovský.Na tratiach sme mali možnosť sledovať súboje malých detí ,rivalitu , radosť z víťazstiev a neraz aj nejakú tu slzičku z neúspechu , no na námestí však prevládal dobrý pocit z tejto každoročnej športovej udalosti. Na záver všetci prítomní čakali na žrebovanie bohatej  tomboly s hlavnými cenou horského bicykla. Záverečné slovo primátora mesta Ing.Vladimíra Dunajčáka , keď sa poďakoval všetkým organizátorom za prácu na organizácií, prítomným športovcom za výkony a divákom za povzbudzovanie , ukončilo  športové popoludnie s pocitom , že o rok sa všetci opäť stretneme na 51.ročníku.

Výsledkové listiny:
- Absolútne poradie (pdf 248,83 kB)
- Mládežnícke discilíny (pdf 160,71 kB)

Vladislav Lipovský
tajomník MBO Strážske

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage