Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Fašiangy sa krátia...

Vo štvrtok 28.2.2019 sa konalo v Strážskom tradičné fašiangové podujatie, tento krát na námestí mesta. Fašiangový sprievod začal pri základnej škole a pokračoval smerom k materskej škole, domu kultúry až na námestie, kde pokračoval krátky kultúrny program. Deti z materskej školy prišli vystrojené v karnevalových maskách, ktoré sa roztancovali hneď v úvode. Materská škola ďalej zaujala pásmom básni, piesní a veselých tancov. Žiaci základnej umeleckej školy si pripravili fašiangové piesne. Centrum voľného času pokračoval s ľudovými tancami a piesňami, zábavným hovoreným slovom a oprášili aj pradávny zvyk – pochovávanie basy. DFS Stražčanik, ktorý pracuje pri CVČ v Strážskom, navodil tú správnu fašiangovú náladu.
Účinkujúci i diváci si mohli pochutnať na tradičných fašiangových šiškách. Námestím sa niesla príjemná atmosféra pri ľudovej pesničke a ochutnávke.  

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage