Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Deň venovaný modrej planéte

„Dnes kričí celá Zem, má sviatok, tak tomu rozumiem. Ale ten krík je akýsi zúfalý, smutný a nešťastný. Kde sme sa to dostali?“ Tak znie úryvok básne, ktorá zaznela v sprievodnom programe pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý sa konal dňa 20. apríla na detskom ihrisku v Strážskom.

Detičky z triedy Mravčekov našej Materskej školy predviedli veselý tanec, zarecitovali aj zaspievali. Základná škola sa zapojila taktiež svojim umeleckým pásmom, plným kreativity a osvety v boji za čistejšiu Zem. Klienti z Domova sociálnych služieb LIDWINA zaspievali krásnu ľudovú pieseň a zazneli tiež tematicky ladené piesne a básne Základnej umeleckej školy v Strážskom s vlastnými textami. Aj tanečné vystúpenie mažoretiek z Centra voľného času získalo obrovský potlesk, obdiv a veľmi pozitívne hodnotenie.

V popoludňajších hodinách Centrum voľného času Strážske zorganizovalo aj tradičné maľovanie na chodník. Detské kresby rozžiarili farbami tento sviatok, podnietili pozornosť na našu planétu, prírodu, životné prostredie a zdôraznili dôležitosť ochrany. Zaujímavosťou boli „chodiace reklamy“ – naši mladí, ponúkajúci propagačné materiály motivujúce k ochrane prírody a životného prostredia okolo nás.

Na záver sme posadili lipu, ako symbol lepšieho, zelenšieho života.

Je veľmi dôležité, aby sme mysleli na našu prírodu každý deň v roku, nie len v deň Zeme.
Naša modrá planéta sa nám za to odvďačí čistým vzduchom a zdravým prostredím, v ktorom budeme môcť žiť všetci s úsmevom a čo najplnohodnotnejšie.

imageimageimageimageimage