Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Christos voskrese (veľkonočný koncert)

16. máj 2019 bol pre veriacich Rímskokatolíckej farnosti Nanebovstúpenia Pána v Strážskom na filiálke sv. Jána Nepomuckého v Krivošťanoch výnimočným. V Kostole sv.  Jána Nepomuckého sa Ipsa die konal veľkonočný koncert Christos voskrese v podaní speváckeho zboru Rozkvet pod dirigentskou taktovkou PhDr. Slávky Rudačkovej, PhD. v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou Nanebovstúpenia Pána v Strážskom. Šikovné prsty  Márie Berešovej, DiS. art  v klavírnych sprievodoch dotvorili veselú atmosféru koncertu.

Radostné Kristus slávne vstal z mŕtvych v slovenčine a Christos voskrese v cirkevnoslovančine si so zborom zaspieval všetok prítomný ľud v chráme. Svojou prítomnosťou potešil aj o. Adrián Kovaľ, rímskokatolícky duchovný. Celkovú atmosféru umocnili slová o. Augustína Vaščáka, rímskokatolíckeho duchovného, ktorý v závere koncertu poďakoval všetkým prítomným a účinkujúcim, a zdôraznil skutočnosť, že rôznorodosť denominácií na území mesta Strážske ľudí nerozdeľuje, pretože Zmŕtvychvstalý Kristus svojím Vzkriesením spája všetkých.

imageimageimageimageimage