Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Aktivity JDS

Gulašmajster
Nultý ročník „Gulašmajster “ Okresnej organizácie JDS Michalovce, sa uskutočnil 8.7.2021 na strelnici v obci Poruba pod Vihorlatom.
Základné a mestské organizácie okresu Michalovce boli rozdelené  do 8 skupín.
Naša organizácia bola spojená s MO JDS Michalovce 3 a ZO Rakovec . V horúcom dni bolo účastníkom dopriate dobré pivo, čapovaná kofola. Veselú  atmosféru  pri varení robil aj  harmonikár. Našu organizáciu reprezentovali „kuchári“ pán J.Dupaľ, J. Stach, L. Vojtko a „pomocná kuchárka“ pani R. Gaffová. Členovia z vlastných zdrojov zabezpečili kotlík na varenie s príslušenstvom, druhotné ingrediencie patriace k vlastného receptu a postarali sa aj o dopravu. Základné ingrediencie hradila vlastná  organizácia. Navarili sme guláš chutný, jemne pikantný. Obsadili sme 4. miesto.

Nad kameňolomom
Po výrazne horúcich júlových dňoch MO JDS Strážske 11.8.2021  organizovala „Posedenie pri kameňolome“.
Vychádza pod  Krivošťanku  ku kameňolomu  je nenáročná. Vhodná  pre seniorov. Dá sa zvládnuť aj na bicykli.
Na stálom ohnisku chlapi pripravili malý ohník na opekanie klobásky, slaninky  a iných dobrôt, ktoré sme mali so sebou.Rozprávanie  o rôznych  životných situáciách, vtipy spríjemnili atmosféru posedenia. Blížiace mračná  v skorých popoludňajších hodinách nás upozornili na zmenu počasia a tak sme sa rozišli.

Okresný Deň športu
27.8.2021 Okresná organizácia JDS Michalovce, pripravila pre mestské a základné organizácie JDS v okrese, športový deň v obci Lastomír. Za každú organizáciu mohli súťažiť 4 členovia, každý najviac v 3 disciplínach. Za našu organizáciu súťažili  Mgr. A. Babjaková, J. Dupaľ,  J.Stach a L.Vojtko.
Mgr. A. Babjaková vybojovala 2.miesto v disciplíne kop na bránku. Muži v streľbe so vzduchovky, kop na bránku, šípky a hod granátom na cieľ sa svojimi výsledkami dostali až do rozstrelov o medaily, ale šťastie im už nebolo naklonené. Tešíme sa, že aj toho roku sme si zo  Dňa športu doniesli dobré umiestnenie. Atmosféru akcie vylepšila ľudová rozprávačka Marča z Mihaľovec, Mihaľovské nevesty svojim spevom a výborná dôchodcovská hudba s klávesami, gitarou a saxofónom.

imageimageimageimageimageimage