Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

75. výročie SNP

V stredu 28. augusta 2019 sme si pripomenuli 75. výročie vypuknutia Slovenského národného povstania, ktoré je stále vzorom národného zjednotenia. Organizátorom bolo Mesto Strážske a ZO SZPB Strážske. Program osláv začal o 10. hodine na mestskom úrade, kde prebiehala súťaž v aranžovaní kvetov. O 13. hodine v zasadačke MsÚ vystúpil krúžok Zrkadlenie a spevácka skupina Rozmarín, ktorá pracuje pri Klube dôchodcov v Strážskom. Nasledovalo vyhodnotenie súťaže.

Program v tento deň pokračoval tradične, keď o 14.00 hod. začal pietny akt kladenia vencov a kytíc pri pamätníku J. Begényho. Pietneho aktu sa zúčastnili členovia Československé obce legionárské z Českej Lípy  a Český svaz bojovníku za slobodu Nový Bor za podpory Libereckého kraje Egerman s.r.o., Oblastný výbor SZPB Michalovce pod vedením predsedu Miroslava Pregu, tajomníka Mariána Lukáča a člena Andreja Gramatu. Pri tejto príležitosti bola udelená pamätná plaketa pri príležitosti 75. výročia SNP Anne Zabloudilovej a Jozefovi Kormaníkovi. V programe na úvod báseň predniesla Ružena Gaffová, príhovory primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák a predsedníčka ZO SZPB Anna Zabloudilová. Program obohatil Spevácky zbor Rozkvet pod vedením PhDr. Slávky Rudačkovej, PhD.

Zabloudilová Anna
predsedníčka
ZO SZPB Strážske

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage