Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

74. výročie SNP

28.8.2018  Mesto Strážske a ZO SZPB si pripomenulo pietnym  aktom na námestí A. Dubčeka pri pamätníku  Jozefa Begéniho 74.výročie Slovenského národného povstania. Na oslavách výročia sa zúčastnil primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák, hostia z Oblastného výboru  SZPB Michalovce  - predseda Ing. Miroslav Prega ,členovia  ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, predstavitelia jednotlivých politických strán, pracovníci mestského úradu a občania nášho mesta.
V doobedňajších hodinách už tradične prebiehala súťaž v aranžovaní kvetov.  V kultúrnom programe vystúpili členky Krúžku poézie a prózy Zrkadlenie, ktorý pripravila Gabriela Grmolcová. V rámci súťaže porota ocenila kytice – M. Jenčíkovej, O. Tokarčíkovej, G. Grmolcovej, A. Mochťákovej, M. Tóthovej, M. Tejgiovej, A. Birovej.
Oficiálna časť osláv výročia SNP sa začala o 14. hodine kladením vencov k pomníku a pokračovala slávnostným programom. Zaznela štátna hymna Slovenskej republiky, báseň v podaní G. Grmolcovej, prítomným sa prihovoril primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák a predsedníčka ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Strážskom p. Anna Zabloudilová,  zaspieval SZ Rozkvet. Poďakovanie za zdarný priebeh patrí aj vojakom z VÚ 1102 a VÚ 1109 v Michalovciach.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage