Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

74. výročie SNP

28.8.2018 si Mesto Strážske pripomenulo 74. výročie vypuknutia Slovenského národného povstania.
Na oslavách výročia sa zúčastnil primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák, predstavitelia jednotlivých politických strán, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, pracovníci mestského úradu a občania nášho mesta.
V doobedňajších hodinách už tradične prebiehala súťaž v aranžovaní kvetov.  V kultúrnom programe vystúpili členky Krúžku poézie a prózy Zrkadlenie, ktorý pripravila Gabriela Grmolcová. V rámci súťaže porota ocenila kytice – M. Jenčíkovej, O. Tokarčíkovej, G. Grmolcovej, A. Mochťákovej, M. Tóthovej, M. Tejgiovej, A. Birovej.
Oficiálna časť osláv výročia SNP sa začala o 14. hodine kladením vencov k pomníku a pokračovala slávnostným programom. Zaznela štátna hymna Slovenskej republiky, báseň v podaní G. Grmolcovej, prítomným sa prihovoril primátor mesta Ing. Vladimír Dunajčák a predsedníčka OV Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Strážskom a zaspieval SZ Rozkvet.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage