Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Vyberanie poplatkov a dani

Stav: Odpovedané Kategória: Mestský úrad
Pridal: Indian Joe Dňa: 14.04.2020 11:43
Priradené pre: admin

To nemohlo pockat ako to robia ine mesta ?

Diskusia

Johan Brachter dňa 15.04.2020 09:51
dobrý deň, nemohli počkať, nakoľko peniažky potrebujú. však sami vidíte alebo čítate na tejto stránke, že už obmedzilizber odpadu od kontajnerov a aj nám vypínajú verejné osvetlenie. Na druhej, na stavebné projekty, na ktorých sa učia vyhnúť chybám v budúcnosti (podľa zápisnici zo zasadnutie mestského zastupiteľstva) a na "ocenenie namáhavej práce" celého kolektívu na námestí sú. Tu netreba hľadať rezervy a úspory. iné samosprávy práve konajú naopak, ľudom pozberajú odpad bez obmedzenia, v noci im svietia pouličné lampy, lebo je to verejnoprospešná služba za ktorú si občania cez mieste dane platia, aj keď je v obci 90,00 % dôchodcov. obmedzujú sa v stavebných aktivitách, mzdách pracovníkov, posúvajú výber miestnych daní. len u nás to nejde.
Johan Brachter dňa 15.04.2020 08:07
nemohli, nemajú už peniaze ani na zber odpadu pri nádobách, ani na svietenie pouličných lámp. Hlavná vec, že na 100 %-né platy pre zamestnancov MsÚ a predražené stavebné tendre peniaze sú. Väčšina obcí a miest zachováva vývoz odpadu a energie, škrtá výdavky na zamestnancov a do útlmu dali stavebné akcie, len v našom super meste presný opak.
Odpoveď samosprávy
Vladimír Dunajčák dňa 15.05.2020 10:37

Dobrý deň,

pre správu daní a poplatkov za komunálne a drobné stavebné odpady platí zákon 582/2004 Z.z. - Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a zákon 563/2009 Z.z. - Zákon o správe daní (daňový poriadok) u ktorých nenastali žiadne zmeny v súvislosti s mimoriadnou situáciou. Mesto vyrubilo daň z nehnuteľnosti na rok 2020 avšak, čo sa týka splatnosti v lehote bude u fyzických osôb primerane prihliadať na uvedenú mimoriadnú situáciu na Slovensku spôsobenú koronavírusom COVID-19.

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté