Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Upozornenie na kontajnery zberu šatstva

Stav: Odpovedané Kategória: Všetko ostatné
Pridal: Šatstvo Dňa: 08.05.2020 22:03
Priradené pre: admin

Chcel by som upozorniť obyvateľov mesta ktorí vyhadzujú staré šatstvo do červených kontajnerov na to určených.Tieto kontajnery evokujú dojem že su vo vlastníctve Slovenskej neziskovej organizácie n.o. (v respektíve farba Červeného kríža), čím mylne môžu nadobudnúť dojem,že pomáhajú sociálne slabším.Upozorňujem na to že, za týmto stojí súkromný podnikateľ a toto šatstvo končí na 99 % percent v second hande. Pred tým než tam šatstvo vhodíte, rozmyslite si či vo Vašom okolí nie je niekto vhodnejší kto ho ozaj potrebuje.

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Marta Bočková dňa 14.05.2020 15:18

Zber textilu, šatstva a obuvi prebieha v našom meste celoročne do označených špeciálnych kontajnerov, ktoré sú umiestnené v štyroch častiach mesta. Je to možnosť, ktorou chceme predísť skládkovaniu tohto druhu odpadu. Kontajnery sú vlastníctvom zmluvného partnera mesta a ten zodpovedá za ich údržbu a vyprázdňovanie. Zároveň zabezpečuje zhodnotenie resp. zneškodnenie občanmi vytriedeného textilu a šatstva.
V súčasnosti má mesto podpísanú zmluvu so spoločnosťou MMPR, s. r. o.,  Košice. V predmete zmluvy je uvedené: „Po pretriedení a prečistení budú (textil a šatstvo) následne poskytované charitám, detským domovom a krajinám postihnutých vojnou“.
Spoločnosť každoročne potvrdzuje pre mesto množstvo vyzbieraného odpadu.

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté