Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Upozornenia pre občanov

Blížia sa Veľkonočné sviatky, pôvodne sviatky príchodu jari, dnes najdôležitejšie kresťanské sviatky. Z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 bude Veľká noc opäť spojená s rôznymi obmedzeniami a dodržiavaním opatrení, no stále patrí medzi najkrajšie  sviatky roka, ktoré sú okrem iného spojené s nákupmi a tie často využívajú aj zlodeji a podvodníci na páchanie trestnej činnosti.
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Michalovciach preto upozorňuje občanov, aby vo vlastnom záujme venovali zvýšenú pozornosť svojim dokladom, peňaženkám a nákupom. Na zníženie možných rizík spojených s nákupmi Vám ponúkame pár osvedčených rád:

  • pokiaľ je to možné, nenoste pri sebe väčší obnos peňazí. Ak už máte pri sebe viac peňazí, majte ich rozdelené,
  • vyhýbajte sa tlačenici a hlučným skupinkám, vreckári pracujú v skupinkách a často pri krádežiach využívajú deti,
  • tašky a  kabelky majte po ruke, nie prehodené na miestach, o ktorých nemáte prehľad,
  • buďte opatrní pri výbere peňazí z bankomatu, využívajte bankomaty v rušnejších častiach mesta, kartu si pripravte vopred, aby ste zbytočne nestrácali čas hľadaním. Keď vyberáte peniaze, pozorne sa poobzerajte okolo seba a overte si, či sa vo vašej blízkosti nepohybuje niekto podozrivý,
  • pokiaľ si potrebujete nechať vo vozidle odložené nákupy, nenechávajte ich vystavené všetkým na očiach, odložte ich podľa možnosti do batožinového priestoru alebo ich aspoň prikryte, pretože „auto nie je výklad“.

Dodržaním týchto zásad a upozornení je možné predísť rôznym situáciám, ktoré by mohli nákupy a prípravy na Veľkú noc značne znepríjemniť.“