Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Triedenie separovaného odpadu.

Stav: Odpovedané Kategória: Mestská zeleň a životné prostredie Lokalita: Krivošťanská 53
Pridal: Stanislav Dňa: 03.07.2022 22:16
Priradené pre: admin

V Po 27.06 bol odvoz separovaného odpadu. Občan separuje, MsPS odváža a hala triedi. Zamestnanec odvozu mi z plastov vyhodil časť z nich. Triedia títo pracovníci pri odvoze aj separovaný odpad? Koľko papiera, plastov alebo BRKO vyhodili z kontajera TKO pred RD či BD priodvoze? Či to patrí do plastov alebo do TKO sa rozhoduje na hale separácie nie na ulici. Niekto sa pomýlil alebo to už bude tak? Ten plast myslím patrí do plastov nie do TKO.

Fotografie

obrázok k príspevku

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Ing. Jozef Fedorko dňa 26.09.2022 15:14

Naši zamestnanci /MsPS mesta Strážske/ dostali pokyn, aby kontrolovali obsah vriec so separovaným odpadom priamo pri zdroji, čiže u občana pri preberaní odpadu, aby sme zbytočne neprevážali odpad, ktorý nepatrí na halu separácie /tj. veľmi znečistený odpad, napr. so zvyškami jedál alebo napr. použité plienky/, pretože na hale sa takýto odpad nahromadí a tým pádom dochádza k výskytu hlodavcov, ktorí znepríjemňujú prácu naším zamestnancom, ale aj život občanom v susedstve haly separácie.
 
Po prejedaní vzniknutej situácie na základe námietok občanov/občana sme sa rozhodli vrátiť k pôvodnému systému zberu, čiže, odpad ale len ten, ktorý vznikne v meste Strážske sa bude pretrieďovať až na hale separácie. Nový systém /kontrola už pri zdroji/  ponecháme v obciach, kde taktiež zbierame separovaný odpad, aby sme tým eliminovali hromadenie takéhoto odpadu na hale separácie.
 
Týmto chceme upozorniť občanov mesta, že znečistený odpad /tj. veľmi znečistený odpad, napr. so zvyškami jedál alebo napr. použité plienky/, nepatria do separovaného zberu ale do zmesového odpadu, do čiernej nádoby.
 
Ďakujeme za pochopenie
MsPS mesta Strážske

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté