Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Skladka nebezpecneho odpadu

Stav: Odpovedané Kategória: Všetko ostatné
Pridal: Lukas Dňa: 23.04.2020 12:17
Priradené pre: admin

Dnes doslo k dalsiemu poziaru na skladke nebezpecnych odpadov. Ak si dobre pamatam tak uz tretiemu za rok, rok a pol. Preveruje mesto bezpecnost tejto skladky, pripadne vie podat podnet na preverenie, kedze nieco tam ako sa zda v poriadku nieje. Dakujem

Fotografie

obrázok k príspevku

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Marta Bočková dňa 24.04.2020 21:47

Miesto, na ktorom došlo k požiaru je prevádzka spoločnosti EBA, s.r.o. Bratislava – Zariadenie na biodegradáciu odpadov a zhodnocovanie ostatných odpadov Strážske, ktorá je povolená integrovaným povolením, vydaným Slovenskou inšpekciou životného prostredia, inšpektorátom životného prostredia Košice. Táto inštitúcia je zároveň jediná kompetentná vykonávať kontrolu prevádzky z pohľadu dodržiavania spôsobu „nakladania s odpadmi“. Posledná kontrola bola vykonaná v roku 2018 bez zistených nedostatkov.
Mesto v súčasnosti komunikuje s Okresným riaditeľstvom hasičského a záchranného zboru Michalovce, ktorý prevádzku kontroluje z pohľadu dodržiavania zákona o ochrane pred požiarmi. Ďalší postup mesta bude závisieť od výsledkov zisťovania príčin požiaru.

 

 

Johan Brachter dňa 24.04.2020 09:06
Zdravím Vás Lukáš, nejednalo sa o skladku nebezpečný dpadov, tá je na Vašej fotografií úplne vľavo. Miesto kde bol požiar je bývalé rašelinové závody pod "ridkim verchom". Uvádzam to na pravú mieru, aby tu nedochádzalo k šíreniu nezmyslov, že opäť skládka, ktorá je od januára tohto roka uzatvorená.

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté