Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Oznamy vysielané v mestskom rozhlase dňa 30.03.2020

Oznam č. 1

Otvárajú sa nové prevádzky, platia však prísne hygienické opatrenia.
Na Slovensku sa od pondelka 30. marca otvoria ďalšie prevádzky, ktoré však fungujú osamotene, nie sú súčasťou žiadnych obchodných centier.

Budú v nich platiť prísne hygienických podmienky, povinné rúško, povinná bude dezinfekcia rúk a ochranné rukavice, minimálny odstup v radoch dva metre. V jednom čase bude môcť byť v obchode len jeden zákazník na 25 metrov² predajnej plochy. Ak sa kontrolou zistia nedostatky, resp. neplnenie podmienok, opäť sa prevádzky uzavrú. Vládou SR otvorené prevádzky:

 • očné optiky
 • stanice STK a Emisné kontroly
 • servis výpočtovej techniky
 • kľúčové služby
 • záhradkárstva, záhradnícka technika
 • stavebniny
 • galantéria a metrový textil
 • leasingové služby
 • predajne a servis bicyklov
 • farby – laky
 • elektroinštalačné služby, inštalačný materiál
 • železiarstvo
 • zberné dvory

Pohotovostné lekárne a veterinárne ambulancie budú otvorené aj v nedeľu, keď budú zatvorené všetky iné prevádzky.

Oznam č. 2

Distribúcia stravných lístkov pre dôchodcov

Mesto Strážske v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 prijalo opatrenie s cieľom predchádzať šíreniu tohto ochorenia u obyvateľov, a preto rozhodlo, že stravné lístky budú stravníkom distribuované priamo na adresy, ktoré ako žiadatelia uviedli do žiadosti o poskytnutie stravovania.

Stravné lístky budú distribuované stravníkom v týchto termínoch:
Dňa 31.03.2020 (Utorok) v čase od 13:00 hod. do 16:00 hod.
Dňa 01.04.2020 (Streda) v čase od 13:00 hod. do 16:00 hod.

Zároveň prosíme stravníkov, aby sa v danom čase nachádzali na adresách, ktoré uviedli a boli súčinní pri preberaní stravných lístkov a zabezpečili si prekrytie nosa a úst rúškom príp. šatkou.
Ďakujeme, že sa správate zodpovedne.

Upozornenie: V prípade, že nebudete zastihnuteľní na adrese v čase doručovania stravných lístkov, prosíme kontaktujte telefonicky referát sociálnych vecí a rodiny (Tel.: 056/38 12 483), prípadne sekretariát MsÚ (Tel.: 056/64 91 431) v čase úradných hodín.

Oznam č. 3

Potravinová linka pomoci pre obyvateľov mesta Strážske

Mesto Strážske zriaďuje špeciálnu Potravinovú linku pomoci. Slúžiť bude na nákup potravín pre ľudí v karanténe, pre ľudí osamelých a pre ľudí, ktorí si z vážnych zdravotných dôvodov nedokážu sami zaobstarať nákup základných potravín.
Linka pre objednávanie začne fungovať od zajtra, t. j. od piatku, 20. marca 2020 a bude fungovať v pracovné dni v čase od 09.00 hod do 12.00 hod.

Nákupy pre občanov budú zabezpečované dvakrát (2x) týždenne a to v utorok, resp. v piatok.  Na vyššie uvedené kontakty  občan nahlási svoje meno, adresu, telefónne číslo a zoznam potravín, ktoré požaduje nakúpiť. Musí ísť o potraviny hygienicky balené. Ak občan nešpecifikuje konkrétny druh výrobku, bude sa v rámci daného sortimentu vyberať najlacnejšia alternatíva. Občan zaplatí len cenu nákupu, náklady na dovoz hradí mesto Strážske.

Distribúciu potravín mesto zabezpečí po objednávke v nasledujúci utorok, resp. piatok od 13,30 hod . Každý občan, ktorý o pomoc požiada, bude na doručenie upozornený desať minút pred donáškou na telefónne číslo, ktoré uviedol pri objednávke nákupu. Dozvie sa tiež cenu nákupu. Pri preberaní donášky musí mať občan rúško. Prosíme občanov, aby si pripravili podľa možností čo najpresnejšiu sumu.

Zároveň dôrazne upozorňujeme občanov, že táto Potravinová linka pomoci slúži len pre tých občanov, ktorí si nemôžu nakúpiť samostatne.

viac: https://strazske.sk/potravinova-linka/