Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Oznamy vysielané v mestskom rozhlase 24.05.2021 - 28.05.2021

Oznam č. 1
Základná umelecká škola v Strážskom Vás srdečne pozýva na talentové prijímacie skúšky do hudobného, literárno-dramatického, a výtvarného odboru.
Ponúkame
- kvalitné, špeciálne, individuálne vyučovanie hry na hudobných nástrojoch a spevu
- vysoko odborné kolektívne vyučovanie v literárno - dramatickom a výtvarnom odbore, ako aj prácuv v divadelnom súbore.
Využite možnosť umeleckého vzdelávania v našom mestečku. Naše deti sú naša budúcnosť. Nenechajme ich bezcieľne sa potulovať ,ale umožnite im prísť k nám. Nielen ,že sa budú vzdelávať zábavnou formou pod dohľadom kvalitných učiteľov, ale zažijú tu i kopec zábavy.
Talentové skúšky sa uskutočnia v dňoch 9.-10.júna, ale sme tu pre Vás každý pracovný deň v popoludňajších hodinách od 14.00- 17.00 hod. V popoludňajších hodinách nás môžete kontaktovať aj na tel.číslach 056 647 73 44
Tešíme sa na Vás!

Oznam č. 2
Naplánujte si leto bez obáv a zabezpečte pestrý program aj pre vaše deti. CVČ Strážske predstavuje ponuku letných mestských táborov a odborných sústredení pre deti, v ktorých môžu prežiť nádherné a neopakovateľné letné prázdniny. Postaráme sa, aby si vaše deti domov odnášali nové priateľstvá, zážitky a dobrodružstvá. Vedieme ich k pravým hodnotám, ako je spolupráca, čestnosť, pozitívny vzťah k prírode, tímový duch a priateľstvo. Spokojnosť a bezpečnosť vašich detí je pre nás prioritou. Neváhajte a darujte deťom dobrú zábavu, množstvo hier, rôzne prekvapenia a dobrodružstiev.
Letné tábory v CVČ Strážske 2021
Sme pripravení splniť všetky požiadavky a pripraviť našim deťom veľa zážitkov a nezabudnuteľných spomienok na leto.
PRÍMESTSKÉ DENNÉ TÁBORY
Letný remeselný tábor pre deti- I. turnus mestského denného tábora 6.7 - 9.7. 2021
Tábor pre deti, ktoré chcú zažiť niečo nové, nájsť nových kamarátov a vyskúšať si tradičné ľudové remeslá. Týždenný pobyt dennou formou umožní deťom rozvíjať remeselné zručnosti zážitkovou formou a aktívne tráviť voľný čas počas prázdnin. Každý deň bude zameraný na inú remeselnú techniku, ktorú si deti osvoja pod odborným vedením kvalifikovaných lektorov. Deti sa naučia trpezlivosti i vzájomnej spolupráci. Vyskúšajú si prácu s hlinou, modelovanie, točenie na hrnčiarskom kruhu, drôtikovanie, paličkovanú čipku, zhotovia si šperky. No nebudú chýbať ani hry, súťaže a výlet do atraktívneho Archeoparku v Hanušovciach.
Poplatok pre členov CVČ Strážske: 50 €
Nečlenovia: 55 €
Po stopách Indiánov - II. turnus mestského denného tábora 12.7. -16.7. 2021
Celotýždňový tábor pre deti so zaujímavým programom, v ktorom si užijú týždeň plný zábavy a neopakovateľných zážitkov. Táborový program bude prepletaný príbehmi zo života a kultúry Indiánov. Vyrobia si indiánske čelenky, lapače snov a obyčajné kamienky premenia na milé obrázky. Nebude chýbať indiánsky stan teepe, v ktorom si budú môcť oddýchnuť ale i prečítať rôzne indiánske rozprávky. Napínavý týždňový pobyt detí vyvrcholí indiánskou táborovou hrou a jazdeckým dňom na Ranči Klokočina.
Poplatok pre členov CVČ Strážske: 50 €
Nečlenovia: 55 €
Letné prímestské tábory sú určené deťom vo veku od 7 rokov- musia mať ukončený prvý ročník základnej školy. Denný pobyt je v čase od 8.00 – 15.30 hod. V cene sú zahrnuté náklady na stravu (obed v reštaurácii Da Baffone), základné poistenie, pitný režim, materiál na činnosť, odmeny a ceny do súťaží, prípadne cestovné a vstupné.
ODBORNÉ SÚSTREDENIA
Leto s rybárskou udicou – ryby, relax, príroda 19.7. – 21.7.2021
Chcete vašim deťom dopriať nevšedné zážitky spojené s rybolovom a prírodou? Ponúkame vám odborné sústredenie zamerané na všetko okolo rybárčenia. Deti pod vedením skúseného rybára hravou a zrozumiteľnou formou sa zoznámia s rôznymi technikami lovu, prípravou rybolovného miesta, kŕmením a ďalšími zručnosťami. To všetko v krásnom prostredí na novom lovnom mieste na rieke Laborec, spojené s ďalšími zábavnými aktivitami, hrami a poznávaním prírody. Sústredenie je určené pre začiatočníkov ale i skúsenejších rybárov a rybárky vo veku 8 – 15 rokov. Vlastný prút nie je podmienkou. Návnady, náväzce, krmivo zabezpečí CVČ v spolupráci s MsO SRZ Michalovce. Denne 3 hodiny. Strava z vlastných zdrojov.
Poplatok: 2 €
Nečlenovia: 5 €
Tenisové leto 19.7. – 23.7.2021
Tenisový kurz pre záujemcov vo veku 9 – 15 rokov zameraný na nácvik základov tenisu, pohybových hier a zdokonalenie kondičných schopností detí. Denná dochádzka v trvaní 3 hodiny, podľa rozpisu. Možnosť zapožičania rakiet, lôpt a športových pomôcok. Strava z vlastných zdrojov.
Poplatok: 10 €
Nečlenovia: 13 €
Prázdninový kreatívny týždeň 19.7. – 23.7.2021
Pre nadšencov kreatívneho tvorenia je  pripravený pestrý program nabitý rôznymi tvorivými aktivitami. Na našom letnom sústredení sa deti zaručene nudiť nebudú. Vyrobia si rôzne ozdoby, ako sú náramky priateľstva, lapače snov, dekoračné kapsičky, ale aj darčeky z odpadového materiálu Prostredníctvom rôznych tvorivých aktivít sa zahráme aj na malých vedcov a vyrobíme si sliz, farebné mydielka a iné zaujímavé vecičky. Denná dochádzka v trvaní 3 hodiny. Strava z vlastných zdrojov.
Poplatok: 10 €
Nečlenovia: 13 €
Informácie na: www.cvcstrazske.edupage.org  Prihláste sa na: +421 915 919 652 alebo v CVČ Strážske do 19.6.2021.

Oznam č. 3
Antigénové testovacie miesto v Strážskom
Mesto Strážske organizuje antigénové testovanie dňa 29. 05. 2021 (sobota) v čase od 09.00 hod. do 17.00 hod. v priestoroch Základnej školy Strážske (telovýchovný pavilón).
Prestávka na obed je v čase 12.30 hod. - 13.15 hod.