Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Oznamy vysielané v mestskom rozhlase 22.10.2021

Vážení občania,
Od pondelka 25.10.2021 z dôvodu zhoršenej epidemiológickej situácie v okrese Michalovce, vás prosíme aby ste svoje záležitosti vybavovali elektronicky a vyhli sa tak osobnej návšteve mestského úradu.
Osobný kontakt je znížený na maximálne nevyhnutný čas vo vyhradenom priestore mestského úradu.

1. OZNAM
Mestský podnik služieb mesta Strážske žiada občanov, aby dodržiavali pravidlá triedenia kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu - kuchynský odpad je potrebné vkladať do hnedých kontajnerov vo zviazaných kompostovateľných vreckách, ktoré všetci obyvatelia bytových domov dostali spolu s košíkom na triedenie tohto odpadu.
Ak vynášate BRKO v igelitovej taške alebo v obale z plastu, radšej ho z nich priamo vysypte do hnedého kontajnera. Odpad končí v kompostárni, kde sa plastový obal nerozloží.
Kontajnery, ktoré obsahujú iné odpady a kuchynský biologicky rozložiteľný odpad v  plastovom vrecku alebo igelitovej taške nebudú zmluvnou spoločnosťou vyvezené!
Preto tieto kontajnery následne zbiera Mestský podnik služieb a ich obsah končí na skládke odpadov.

2. OZNAM
Milí spoluobčania,
Slovenská pošta vám oznamuje, že služba Rýchly výber, ktorú poskytuje na všetkých svojich pobočkách je teraz možná už od sumy 5 eur.
Táto jednoduchá služba umožňuje vybrať peniaze z platobnej karty hociktorej banky, aj zahraničnej, podobne ako z bankomatu. Pošta tak nahrádza bankomat v obciach, kde žiadny nie je. Stačí, keď na pošte predložíte platobnú kartu a svoj doklad totožnosti. Naraz si môžete vybrať hotovosť od 5 do 1000 eur presne na cent podľa vašej potreby. Poplatok za Rýchly výber začína už od jedného eura za jeden výber.
Využite Rýchly výber, príďte si vybrať peniaze ako z bankomatu na našu poštu!

3. OZNAM
Dňa 22.10.2021 na parkovisku pred Mestským úradom v Strážskom sa uskutoční očkovanie prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby Košického samosprávneho kraja jednodávkovou vakcínou Jansen bez potreby predchádzajúcej registrácie. Záujemcovia o očkovanie majú možnosť dať sa zaočkovať priamo v našom meste v čase od 10:00 do 17:00 hod.