Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Obchadzka pri vystavbe kruhoveho objazdu

Stav: Odpovedané Kategória: Cesty a chodníky
Pridal: Lukas Dňa: 13.07.2019 13:10
Priradené pre: admin

Dobry den, rad by som sa informoval o planovanej trase obchadzky pocas vystavby kruhoveho objazdu. Dakujem.

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Ján Rohaľ dňa 01.08.2019 06:59

Mesto momentálne nedisponuje s informáciou , t.j. plánom obchádzky. Plán obchádzky vypracováva projektant, ktorý je na to oprávnený. Tento dokument sa predkladá na schválenie príslušným orgánom štátnej správy, najmä Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru – Okresnému dopravnému inšpektorátu v Michalovciach, Humennom, vo Vranove nad Topľou, na Okresný úrad cestnej dopravy a pozemných komunikácií pri štátnej ceste I. triedy na Okresný úrad cestnej dopravy a pozemných komunikácii na sídle kraja, pri II. a III. triede na úrovni okresu, Železnice SR , GR Bratislava a iné dotknuté orgány. Následne sa prerokuje na stavebnom konaní po podaní žiadosti o stavebné povolenie, kde stavebníkom je Slovenská správa ciest, IVSC Košice nie mesto ako som Vám to už písal dňa 30.07.2019. Stačí Vám takáto odpoveď pán Lukáš?

Odpoveď samosprávy
Ján Rohaľ dňa 30.07.2019 09:18

Mesto Strážske nemá vedomosť o plánovanej trase obchádzky počas výstavby kruhového objazdu.  Na stavbu okružnej križovatky bolo vydané rozhodnutie č.R2019/006590/121 zo dňa 23.05.2019 o umiestnení stavby príslušným stavebným úradom  Mestom Strážske, pre stavebníka Slovenská správa ciest, IVSC Košice, Kasárenské námestie 4, 041 55 Košice.   Na vydanie stavebného povolenia je príslušným stavebným úradom Okresný úrad, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií Košice, po predložení žiadosti o vydanie stavebného povolenia.

Lukáš dňa 30.07.2019 12:43
Čiže ak to chápem správne, mesto takéto informácie nemá, mesto takúto informáciu nepožaduje a ani ho to nezaujíma? Či bude mesto na mesiac ochromené, alebo pôjde hlavná trasa 5m od detského ihriska a okien bytoviek/domov? Tu sa nejedná o pár áut za deň, ale o stovky áut za hodinu, sáď malé úsilie by nevadilo, keďže všetky možné obchádzkové trasy idúce cez mesto idú priamo cez obytné zóny. Kam sa teda treba obrátiť pre odpoveď ak mesto o to záujem nemá? Ďakujem za odpoveď.
jana vorobelova dňa 31.07.2019 22:55
...treba sa opýtať kompetentných: zberateľov petičných podpisov "za kruháč"-Tí to budú vedieť hlavne p.Magdoško,p.Trnka......
Lukas dňa 01.08.2019 07:10
Dakujem. Chapem ze o tom nemate informacie. Som rad ze sa kruhac stavat bude. Ale vzhladom na to ako to ovplyvni fungovanie mesta som cakal, ze mesto sa o takuto pomerne podstatnu informaciu zaujimat bude. A ako som hovoril, kazda trasa ktora pojde cez mesto pojde bud pomedzi domy, alebo pomedzi bytovky, pri skolke, alebo pri novom ihrisku. Vzhladom na to ze sa prave rozsirila cesta pri Mierovej 630 sa zaujimam, ci to nieje planovane ako obchadzka. A kedze ak som to pochopil spravne stavebne povolenie je uz vydane, takato informacia by mala byt dostupna. S pozdravom, Lukas

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté