Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Nelegálna skládka v centre mesta

Stav: Odpovedané Kategória: Mestská zeleň a životné prostredie Lokalita: Trávnatá plocha pri verejnom detskom ihrisku pri obchode Tesco
Pridal: Róbert Dňa: 21.03.2021 20:58
Priradené pre: admin

Dobrý deň. Obraciam sa na Vás so žiadosťou o informáciu, prečo je v centre pri detskom ihrisku dlhodobo tolerovaná nelegálna skládka pneumatík. Jedná sa o verejné priestranstvo, trávnatú plochu v tesnej blízkosti detského ihriska a fitnes zóny vo vlastníctve mesta Strážske LV 1236, parcela c.438/1. Neverím, že si to dodnes nikto kompetentný z MsU ani Ms Polície nevšimol... jedná sa o niekoľko ročný problém.

Fotografie

obrázok k príspevku

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Marta Bočková dňa 24.03.2021 10:45

Ing. Jozef Varga - V-PERFEKT ako prevádzkovateľ pneuservisu na ulici Mierovej , ktorý je  podľa zákona o odpadoch distribútorom pneumatík, je povinný zabezpečiť po celú prevádzkovú dobu na miestach výkonu svojej podnikateľskej činnosti spätný zber odpadových pneumatík, bez ohľadu na výrobnú značku, spôsob a dátum uvedenia pneumatík na trh. Na vykonávanie spätného zberu odpadových pneumatík distribútorom pneumatík sa podľa zákona o odpadoch nevyžaduje súhlas podľa § 97 ani registrácia podľa § 98.
Ing. Varga skladuje prevažnú väčšinu pneumatík na parcele č. 437/2, k. ú. Strážske (LV č. 1107), ktorej je vlastníkom a len časť sa v súčasnosti nachádza na Vami spomínanej parcele č. 438/1 vo vlastníctve mesta. Na skladovanie pneumatík, ktoré nie sú nebezpečným odpadom, nie je potrebný súhlas orgánu štátnej správy odpadového hospodárstva.
Ing. Varga bol dňa 24. 3. 2021 vyzvaný, aby pneumatiky odovzdal na zhodnotenie spoločnosti, s ktorou má uzatvorenú zmluvu v termíne do 31. 3. 2021 a tiež aby zabezpečil pravidelné odovzdávanie vyzbieraných pneumatík tak, aby nedochádzalo k ich hromadeniu v nadmernom množstve.

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté