Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

K žiadosti mestského podniku služieb

Stav: Odpovedané Kategória: Všetko ostatné
Pridal: Lukas Dňa: 06.03.2021 17:01
Priradené pre: admin

Doby den, ostal som zarazeny ohladom ziadosti mestskeho podniku o sposobe likvidacie hygienickych vreckoviek a hygienickeho tovaru. Je to myslene vazne ze takyto tovar mame vlozit do vrecuska, alebo tasky, teda do recyklovatelneho materialu a vhodit do komunalneho odpadu? Je toto zavazna strategia mesta vzhladom k separacii odpadu, alebo je to napad niektoreho pracovnika, bez zvazenia realnych dopadov? Bude sa takto likvidovany material pocitat pri hodnoteniach separovania, alebo nie?

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Jozef Fedorko dňa 11.03.2021 15:18

Dobrý deň,

hygienické vreckovky patria do zmesového komunálneho odpadu, poprípade do domáceho kompostéra. Tento druh odpadu v žiadnom prípade nepatrí do separovaného odpadu ani za normálnych epidemiologických okolností /separujeme neznečistený odpad/.  Niektorí občania, ale toto nerešpektujú a naši zamestnanci, ktorí s odpadom manipulujú sú tak vystavení riziku nákazy.

Pri našej žiadosti občanom sme postupovali podľa odporúčania MŽP SR, ktoré odporúča tento spôsob /čiže zabaliť a vhodiť do komunálneho odpadu/ pri manipulácii s použitým rúškom, či respirátorom počas pandémie, nakoľko máme zato, že tento odpad môže šíriť nákazu rovnako ako použité rúško, či respirátor.

 

MsPS mesta Strážske

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté