Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

geto

Stav: Odpovedané Kategória: Všetko ostatné Lokalita: strazske
Pridal: Peter Dňa: 03.01.2019 08:47
Priradené pre: admin

komi sa mame podakovat zato ze v nasom meste sa vyskytuje čoraz viac neprisposobych obcanov. kto to kontroluje či maju trvaly pobyt napr. v bytovke pri Krivostanoch... ved su to vsetko pristahovalci z okolitych miest ktory nam tu prerastu cez hlavu. asi to niekomu vyhovuje.. Dakujem pekne ze robite z nasho mesta Lunik IX.

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Štefan Roman dňa 09.01.2019 16:36

 Odpoveď na článok zo dňa 03.01.2019 od Petra
Mesto Strážske disponuje 40 bytmi, ktoré sú dlhodobo využívané a prenajímané ako tzv. sociálne byty, alebo byty nižšieho štandardu. 20 z nich je na ul. Laboreckej a 20  v bytovke „U 3 „. O pridelení bytov rozhoduje mestské zastupiteľstvo na návrh bytovej komisie. V týchto  bytoch sa doteraz takmer výlučne prideľoval, alebo predlžoval pobyt iba tým obyvateľom, ktorí majú v meste Strážske trvalý pobyt a nemajú záväzky voči mestu. To znamená že je prakticky vylúčené, aby sa k bytu dostal niekto „z vonku“. Keďže byty sú vo vlastníctve  mesta Strážske, mesto si vyhradzuje právo vykonávať kontrolu bytových jednotiek z pohľadu obsadenosti cudzími osobami  a z dôvodu  zachovania účelnosti a estetiky vnútorného a vonkajšieho vzhľadu bytových domov. Na tieto účely využíva samosprávne orgány a  mestskú políciu . Na základe sťažností občanov z tretieho kvartálu uplynulého roka vykonala kontrolu aj bytová komisia, ktorá však tiež nezistila prítomnosť cudzích osôb. Kontroly sa  na ul. Laboreckej neobmedzujú iba na bytovky ,ale vykonávajú sa aj v skladoch , ktoré sú postavené svojpomocne , čomu zodpovedá aj ich vzhľad. Sklady  slúžia na topný materiál , keďže byty sú vytápane pieckami na tuhé palivo.
Žiadnu samosprávu neteší  príchod neprispôsobivých osôb, ktoré žiadnemu mestu či obci nie sú na prospech. Spôsobov ako sa s týmto problémom vyrovnávajú iné samosprávy  sú  plné noviny či elektronické médiá.
Problém nevytvára 40 bytov, ktoré má mesto pod kontrolou. Bytový fond tvoria prevažne byty v rukách súkromných vlastníkov, ktorým je jedno komu byt odpredajú, alebo prenajmú, ak dostanú zaplatené.
Konanie súkromných osôb však nie je v rozpore s Ústavou SR a ostatnými platnými zákonmi na území SR.
Mesto nemá právo zasahovať, alebo inak obmedzovať konanie majiteľov súkromných bytov, alebo domov. Taktiež Ústavou SR je zaistená sloboda pohybu kohokoľvek na verejných priestranstvách na celom území  slovenskej republiky. Naopak obmedzovanie osobnej slobody, okrem prípadov ustanovených zákonom, je veľmi prísne postihované.


Štefan Roman
náčelník Mestskej polície v Strážskom

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté