Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.
Povoliť Odmietnuť Upraviť
Jazyková verzia: SK

Dezinfekcia priestorov mesta

Stav: Odpovedané Kategória: Všetko ostatné
Pridal: Marian Dňa: 05.04.2020 18:56
Priradené pre: admin

Dobry den, neuvazuje mesto s dezinfekciou mesta kvoli sireniu koronavirusu?

Diskusia

Mgr. Ľuboš Marek dňa 07.04.2020 00:04
Uvažuje a ....už sa to robí...... TS mesta Strážske to zabezpečujúú......
Odpoveď samosprávy
Jozef Fedorko dňa 15.04.2020 16:07

Mesto Strážske začalo na svojom území dňa 6.4.2020 s dezinfekciou vonkajších priestranstiev v súvislosti so šírením ochorenia covid-19 hlavne tam, kde sa v súčasnosti najviac pohybujú občania mesta:
 
- Priestranstvo pred obchodným domom Laborec s priľahlým námestím A. Dubčeka
- Priestranstvo pred Tescom
- Autobusová stanica a všetky autobusové zastávky v meste
- Detské ihriská
- Nádoby 1100 litrové na TKO v miestach manipulácie
- Kontajnery na separovaný odpad v miestach manipulácie
- Lavičky pred OD Laborec, námestie a na detských ihriskách
- Zábradlia lemujúce ulicu Mierovú
- Komunikácie na cintorínoch
- Prístupová komunikácia k nízko-štandardným bytovkám na ul. Laboreckej
 
Kompletnú dezinfekciu vykonáva raz týždenne Mestský podnik služieb mesta Strážske
prostredníctvom nadstavby na vozidle Multicar Fumo s prídavnými dýzami v prednej časti vozidla. Nadstavba má objem 2000 litrov v jej zadnej časti je upevnená vysokotlaková pištoľ slúžiaca k lepšiemu rozprášeniu dezinfekčného prípravku na báze chlóru. Ak bude potrebné Mestský podnik služieb mesta Strážske využije aj nadstavbu s objemom 7000 litrov na podvozku mercedes s prednými dýzami a zadnou vysokotlakovou pištoľou.
S pozdravom
                         Ing. Jozef Fedorko
                   riaditeľ MsPS mesta Strážske
 

Johan Brachter dňa 14.04.2020 09:39
už to zabezpečujú od 09.04.2020, vypnú v noci verejné osvetlenie v nádeji, že vírus je taký blbý, že si nás a naše fantastické mesto nevšimne. Zamerali sa na jeho fyzickú dezinfikáciu, lebo na našich super chodníkoch a cestách v tejto tme vytrie pysky, ako sa to podarilo mne po príchode z práce v noci. pracovníci mesta si myslia, že každý pracuje tak ako oni iba počas dňa, a my čo máme nočné tak sa máme zabiť, aspoň keby rozdali halogénové svetlá, tak si pripevním na bicykel a nie, že nafáram do stromu na prvej zákrute. Ďakujem týmto mestu za pekné veľkonočné sviatky. Že Vás hanba nefacká.
Marián Štefančík dňa 14.04.2020 14:12
p. Marek, mohli by ste byť konkretnejší, žijem v meste a nehnevajte sa nič som doposiaľ nevidel, tak Vás poprosím o konkrétnejšie informácie. Určite to zaujíma viac obyvateľov mesta. Ďakujem
Johan Brachter dňa 15.04.2020 08:23
dobrý deň p. Štefančík, ako som uviedol ja vo svojom príspevku, technické služby na pokyn mesta a jeho vedenia sa rozhodli ísť úspornou cestou (vypnúť verejné osvetlenie) aby si nás vírus nevšimol, namiesto toho aby išli do záhradníctva, keď je už otvorené (resp. cez eshop ) kúpili minimálne postrekovač na mandolinky, zo skladu zobrali bazénovú chémiu, lebo obsahuje chloramín, nariedili to a mohli veselo dezinfikovať nádoby, zábradlia, mestský mobiliár, ako to robia už 2 týždne iné mestá. také lacné riešenie ich nenapadne, lebo oni si myslia, že majú rozum na všetko a nie ako my obyčajní ľudia čo nič nevieme, lebo nerobíme na úrade. A potom v noci o 2:00 keď treba ísť prebrať tovar, čo príde zásobovanie tak pyskubijúci treba ísť do predajne po tme, aby panstvo a zamestnanci MsÚ malo čo ráno jesť čerstvé. zamestanci potravín nemajú služobné vozidlo, čo ich bude vyvážať z domu do predajne a späť. a to nehovorím o zamestnancov pekárne v Strážkom, čo skončia o pol tretej, resp. tretej v noci službu a idú domov po tej tme. panstvo na úrade, zobuďte sa, sú ľudia čo robia aj v noci a potrebujú sa v noci dostať domov alebo do práce, ich nevozia na služobných vozidlách do a z práce. tak nechajte zapnuté svetlá aj v noci, keď nechcete ráno brať do svojich rúk pofarbené potraviny od ich rozbitých úst. Ďakujem.

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté