Zatvoriť Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
Jazyková verzia: SK

Mestská polícia

Stav: Odpovedané Kategória: Verejný poriadok Lokalita: Detské ihrisko
Pridal: Simona Dňa: 28.06.2019 22:00
Priradené pre: admin

Chcem sa opýtať aká je pracovná doba mestskej polície.snažila som sa tam dnes okolo 18.30 dovolat no márne.Šlo totiž o opitého spoluobčana na detskom ihrisku,ktorý verbalne a dokonca aj fyzicky napádal ľudi.Žiaľ museli sme odijsť nakoľko som sa na MP nedovolala.Chcem sa tiež opýtať,či náhodou mesto neplánuje zvýšený počet ľudí v meste hlavne počas leta a letných prázdnin.

Diskusia

Odpoveď samosprávy
Štefan Román dňa 16.07.2019 06:30

MsP Strážske má v súčasnosti 4 príslušníkov. Z toho logicky vyplýva že pri dvojčlenných hliadkach nemôže pokryť celodennú 24 hodinovú prevádzku.
Dlhodobým, viacročným monitorovaním boli ustálené časové bezpečnostné snímky jednotlivých mesiacov v roku, na základe ktorých je každý mesiac vypracovávaný plán služieb po dohode kompetentných orgánov mesta a sčasti aj polície SR.
Toto je len veľmi zjednodušený pohľad na tento model prípravy harmonogramu služieb.  Plán služieb sa vplyvom mnohých okolností, ktoré nie je možné v tomto článku uviesť, môže meniť a často sa operatívne mení aj v priebehu mesiaca.
V prípade, že má občan problém ktorý musí riešiť polícia a mestskú políciu nemôže z rôznych dôvodov zastihnúť, môže sa s dôverou obrátiť na linku 112, kde mu bude poskytnutá náležitá pomoc.

Š.R. náčelník MsP

Simona dňa 17.07.2019 19:14
Ďakujem za odpoveď aj napriek tomu, že sme sa o danom probleme zhovárali osobne.Nedá mi neopýtať sa či mesto neplánuje prijať do pracovného pomeru viac ľudí ktorý by dohliadali na bezpečnosť v meste. Veď bezpečnosť občanov by mala byť na prvom mieste.

Pridať príspevok do diskusie

Pridávanie komentárov je uzamknuté